Шалке без победа в 28-ми пореден мач

НОВИНИ Шалке без победа в 28-ми пореден мач

Отборът на Шалке остана без победа в 28 поредни шампионатни мача, след като отстъпи с 0:2 при домакинството си на Фрайбург, в среща от 12-ия кръг на германското футболно първенство. Ако Шалке не запише успех в някой от следващите си три мача ще изравнят антирекорда на Тазмания Берлин от 31 мача без успех през сезон 1965/66. Срещи Фрайбург футболистите на треньора Мануел Баум направиха прилично първо полувреме, но през второто бяха тотално надиграни. Логично гостите стигнаха до головете си след почивката. В 50-ата минута хубав пробив на Йонатан Шмид завърши с центриране към Роланд Шалай и за унгарския национал не бе проблем да открие резултата. В 68-мата минута Шалай бе изведен зад гърба на отбраната на Шалке и с техничен удар покачи на 2:0. Другите резултати: Кьолн – Байер Леверкузен 0:4, Арминия – Аусбург 0:1, Байерн Мюнхен – Волфсбург 2:1 и Хофенхайм – Лайпциг 0:1. Лидер е Байер Леверкузен с 28 точки, следван от Байерн Мюнхен и Лайпциг с по 27.