Бронзов медал за ансамбъл (девойки) на МТ за Купа „София“

НОВИНИБронзов медал за ансамбъл (девойки) на МТ за Купа „София“

Националният ни ансамбъл (девойки)в състав Кристиана Дойчева, Александра Василева, Камелия Петрова, Гергана Трендафилова, Сузан Паладиян и Мария Стаменова спечелиха бронзовия медал в многобоя на провеждащия се в зала “София” международен турнир по художествена гимнастика за Купа „София“. Момичетата на Вяра Ваташка и на Цветелина Найденова събраха сбор от 52.100 точки, което им донесе и бронзовото отличие. Шампион стана ансамбълът на Израел актив от 58.250 точки. а сребърния медал заслужи ансамбълът на Полша с 52.450 точки. Вчера в изпълнението на композициите с 5 топки гимнастичките играха по-чисто, а днес в по-трудната композиция с 5 ленти всички отбори допуснаха грешки, което е нормално, с оглед периода, в който се намират и силно нарушения тренировъчен процес заради пандемията от Covid-19. Въпреки допуснатите неточности българките показаха психологическа устойчивост, запазиха ритъма в играта и успяха да изиграят съчетанието до край с минимум отклонения от заложените елементи. Българките се класират и за двата финала на отделните уреди.