Байер (Леверкузен) се провали срещу аматьори

НОВИНИ Байер (Леверкузен) се провали срещу аматьори

Отборът на Байер (Леверкузен) сътвори сензацията в осминафиналите на турнира за Купата на Германия по футбол, като загуби от четвъртодивизионния Рот Вайс (Есен) с 1:2 след продължения. Редовното време завърши 0:0, като футболистите на петия в елитната Бундеслига – Байер, удариха 4 пъти греди, като две от тях бяха в 89-ата минута. В продълженията Леверкузен поведе с 1:0 след гол на Леон Байли в 105-ата минута. След това обаче аматьорите от Есен реализираха две попадения чрез Огужан Кефкир (108) и Симон Енгелман (117). Други резултати Кил – Дармщад 7:6 след изпълнение на дузпи. Редовното време и продълженията завършиха 1:1. Вердер – Гройтен Фюрт 2:0 Дортмунд – Падерборн 3:2 след продължения и 2:2 в редовното време