Борусия (Мьонхенгладбах) изпепели тима, победил Реал в Мадрид

Борусия (Мьонхенгладбах)  изпепели тима, победил Реал в Мадрид. На Олимпийския стадион в Киев германците победиха с 6:0 състава на Шахтьор (Донецк) в мач от група А на Шампионската лига.
Припомняме, че украинският тим бе спечелил с 3:2 като гост на “Белия балет” след 3:0 до почивката, а бе записал и равенство 0:0 срещу италианския Интер.
Този път обаче Борусия бе безкомпромисен и спечели безапелационно.
Хеттрик реализира Аласан Плеа, Бенсабайни и Щиндъл добавиха по един гол, а Бондар вкара в собствената си врата, като само до почивката резултатът беше 0:4.
Борусия има 5 точки и води в групата, а Шахтьор е с 4, късният мач тук бе Реал – Интер.
В другия ранен мач от вечерта в Шампионската лига в група “B” в Москва местният Локомотив и мадридският Атлетико завършиха 1:1. Хименес вкара в 18-ата за гостите, а Антон Миранчук изравни от дузпа 7 минути по-късно.