Елитни испански отбори отпаднаха за купата на страната

НОВИНИ Елитни испански отбори отпаднаха за купата на страната

Отборите на Селта (Виго) и Хетафе от елитната група в испанския футбол отпаднаха още във втория кръг на турнира за Купата на страната, след като бяха елиминирани от отбори от Трета лига. Селта беше загуби с 2:5 от Ибиса от едноименния курортен остров, като срещата се игра на изкуствен терен на Балеарския остров. Явно неочакващи да излязат на изкуствен терен, гостите от Виго отстъпваха с 0:3 на полувремето. Серхио Кастел се разписа на два пъти, а Хави Перес покачи на 3:0. Ману Молина увеличи аванса на Ибиса на 4:0 през второто полувреме от дузпа. Санти Мина и Джордън Холсгроув върнаха два гола и съкратиха пасива на галисийците на 2:4. Но на контраатаки Анхел Родадо оформи крайното 5:2 за третодивизионният отбор в добавеното време на мача. Все пак гостите, които са на 8-о място в Примера дивисион, имат оправдание, тъй като играха без някои от основните си футболисти като Яго Аспас и Мануел Нолито. Тежката загуба е доста изненадваща предвид последните резултати на отбора от Северозападна Испания, които постигнаха под ръководството на аржентинския си треньор Едуардо Кудет. Те записаха пет поредни победи и едно равенство, преди серията им да бъде спряна от поражението с 0:2 от Реал (Мадрид). Но Ибиса също върви много добре в своята трета лига, като оглавява класирането в Югоизточната зона с 6 победи и 2 равенства. Лошата серия на Хетафе от първенството продължи и в турнира за Купата, като този път мадридчани паднаха с 0:1 от Кордоба. Единственото попадение падна в 7-ата минута и беше дело на Уили Ледесма. До края на мача мадридчани натиснаха, много топки бяха изсипани към нападателя Анхел Родригес. В 53-ата минута на терена се появи и Хуан Мата, но и товане помогна да избегнат поражението. Хетафе има една победа в последните си 11 мача и се намира на 16-о място в класирането на Примера. Кордоба е на 2-а позиция в своята трета лига.