Манчестър Юнайтед спечели в Шефилд и остава в битката за титлата

НОВИНИ Манчестър Юнайтед спечели в Шефилд и остава в битката за титлата

Футболистите на Манчестър Юнайтед продължават с успех битката си за титлата в английската Висша лига, след като спечелиха гостуването си на Шефилд Юнайтед с 3:2 в отложен мач от първенството. Домакините поведоха в резултата още в 5-ата минута след като Дийн Хендерсън сбърка, а от грешката се възползва Дейвид Макголдрик – 1:0. Гостите се активизираха, взеха инициативата и успяха да стигнат до пълен обрат още през първото полувреме – първо Маркъс Рашфорд изравни в 26-ата минута, а малко след това – в 33-ата Антони Марсиал изведе “червените дяволи” напред в резултата. През второто полувреме националът на Англия Рашфорд направи преднината на манчестърци по-убедителна в 51-ата минута, а три минути преди края Макголдрик вкара втория си гол в срещата, с който фиксира крайното 3:2 за Манчестър Юнайтед. С победата момчетата на Оле Гунар Солскяер се изкачиха на шестото място в класирането, но само на две точки от втория Тотнъм, като имат и мач по-малко.   В друга среща Астън Вила и Бърнли приключиха наравно – 0:0. Домакините трябва да съжаляват за изпуснатата победа, след като имаха голямо превъзходство през целия мач. На два пъти гредата спаси гостите от гол, а бирмингамци успяха да създадат поне половин дузина голови положения, но късметът не бе с тях.