МЕСТНИ ИЗБОРИ 2019: КАНДИДАТИ

Местни избори 2019. Всичко за изборите.

Вижте тук:

ВСИЧКО ЗА МЕСТНИ ИЗБОРИ 2019

https://front.bg/category/mestni-izbori-2019/

Резултати от търсене в сайта МЕСТНИ ИЗБОРИ

На 27 септември, стартира официално кампанията за местните избори в България, които ще се проведат на 27 откомври 2019 г.

Българите с право на глас – 6 227 901 души по данни на ЦИК – ще дадат своя вот за кметове, кметове на кметства кметове за районни кметства и за общински съветници.

 66 регистрирани за участие, 59 са партии, а седем са коалициите.

 36 288 души са се кандидатирали за предстоящата надпревара.

29 515 са кандидатите за общински съветници.

1254 се кандидатират за кметове на общини,

5 059 са кандидатите за кметове на кметства.

460 са на кандидатите за районни кметства.

1968 е броят на кметства, в които има над 350 жители, които ще гласуват на 27 октомври.

При изтегления жребий в ЦИК за номерата на бюлетините парламентарно представените партии останаха в дъното на списъка и получиха големи номера:

Ето и листата според изтегления жребий:

№ 1 ПП БЗНС

№ 2 ПП “Българска нова демокрация”

№ 3 Социалдемократическа партия

№ 4 ПП “Атака”

№ 5 Български демократичен център – БДЦ

№ 6 ПП “Глас Народен”

№ 7 Политическо движение “Социалдемократи”

№ 8 НФСБ

№ 9 ПП “Движение Гергьовден”

№ 10 ПП “Свобода”

№ 11 Пряка Демокрация

№ 12 ПП “Подем”

№ 13 Коалиция “Кауза за Пловдив”

№ 14 ПП АБВ

№ 15 “Национално движение за права и свободи”

№ 16 ПП “Движение инициатива за Ботевградска община”

№ 17 ПП “Море”

№ 18 Българско национално обединение

№ 19 Съюз за Пловдив

№ 20 ПП “Движение напред България”

№ 21 ПП “Съюз на свободните демократи”

№ 22 ПП “Нова Алтернатива”

№ 23 ДБГ

№ 24 Новото време

№ 25 Социалистическа партия “Български път”

№ 26 Коалиция “Алтернативата на гражданите”

№ 27 Коалиция “Ние, гражданите”

№ 28 Движение 21

№ 29 ОБТ Български лейбъристи

№ 30 ПП “Единна народна партия”

№ 31 Български съюз за директна демокрация

№ 32 Средна европейска класа

№ 33 Земеделски народен съюз

№ 34 ПП ВМРО

№ 35 Българска социалдемократическа партия

№ 36 ПП “Евророма”

№ 37 ПП “БАСТА”

№ 38 Български демократически форум

№ 39 Народна партия “Свобода и достойнство”

№ 40 Национална републиканска партия

№ 41 ПП “Движение нашият град”

№ 42 Партия на Зелените

№ 43 ПП “ГЕРБ”

№ 44 Българска демократична общност

№ 45 Християнреформистка партия (ХРП)

№ 46 ПП “Обединени земеделци”

№ 47 Християндемократическа партия на България

№ 48 “Възраждане”

№ 49 Земеделски съюз “Александър Стамболийски”

№ 50 ПП “МИР”

№ 51 ПП “Воля”

№ 52 ПП “Дост”

№ 53 ПП “Никола Петков”

№ 54 Национална политическа партия “Българе”

№ 55 ДПС

№ 56 БСП

№ 57 НДСВ

№ 58 Движение “Заедно за промяна”

№ 59 “Ред, законност и справедливост”

№ 60 ПП “Обединена социалдемокрация”

№ 61 ПП “Български социалдемократи”

№ 62 БДС “Радикали”

№ 63 Радикалдемократическа партия в България

№ 64 ПП СДС

№ 65 ПП “Движение за радикална промяна Българска пролет”

№ 66 “Демократична България – Обединение”

Най-много кандидати има за стола на столичния кмет – цели 19 кандидатури има подадени за София. За другите два големи града в страната – Пловдив и Варна – те са съответно 14 и 11.

Ето и кандидатите за София, Пловдив и Варна:

СОФИЯ – настоящ кмет Йорданка Фандъкова (ГЕРБ)

Йорданка Фандъкова (ГЕРБ, СДС)

Мая Манолова (независима, с подкрепата на БСП, ДБГ, ВОЛТ, НДСВ, ЗНС, “Път на младите”)

Борислав Игнатов (“Демократична България”)

Борис Бонев (независим, “Спаси София”)

Ангел Джамбазки (ВМРО)

Радослав Каратанчев (независим)

Пламен Христов (“Воля”)

Волен Сидеров (“Атака”)

Стефан Иванов (НФСБ, БДС Радикали)

Мария Колева (независим)

Мадж Алгафари (независим)

Пламен Клисаров (“Пряка демокрация”)

Тончо Токмакчиев (Партия на зелените)

Минчо Куминев (“Алтернатива на гражданите”)

Валери Григоров (“Ние, гражданите”)

Николай Дренчев (“Възраждане”)

Младен Младенов (“Национална Републиканска Партия”)

Георги Кадиев (Свобода)

Георги Георгиев (“Българско национално обединение”)

Тодор Славков (Движение “Напред България”)

Диана Димитрова (Български земеделски съюз)

ПЛОВДИВ – настоящ кмет Иван Тотев (ГЕРБ)

Здравко Димитров (ГЕРБ)

Славчо Атанасов (Местна коалиция НФСБ – ВМРО)

Николай Радев (БСП)

Милен Иванов (ДПС)

Атанас Костов (“Демократична България”)

Димитър Спилков (Християнреформирстка партия)

Георги Гюлеметов (“Възраждане”)

Любомира Ганчева (АБВ)

Георги Колев (Земеделски съюз “Александър Стамболийски”)

Николай Цветков (ВОЛЯ)

Мехмед Дерменджи (Обединена социалдемокрация)

Илия Зюмбилев (БЗНС)

Николай Бухалов (Коалиция “Кауза Пловдив”)

Дани Каназирева (Коалиция “Съюз за Пловдив”)

ВАРНА – настоящ кмет Иван Портних (ГЕРБ)

Иван Портних (ГЕРБ)

Анелия Клисарова (БСП)

Димитър Карбов (НФСБ)

Светлозар Николов (“Ние, гражданите”)

Николай Евтимов (ВМРО)

Костадин Костадинов (“Възраждане”)

Костадин Георгиев (Християндемократическа партия на България)

Добрин Стефанов (Движение “Заедно за промяна”)

Цветан Атанасов (Български социалдемократи)

Милена Димитрова (Радикалдемократическа партия в България)

Стела Николова (Демократична България)

Кандидатите за кметове за останалите областни градове на България

БЛАГОЕВГРАД – настоящ кмет Атанас Камбитов (ГЕРБ)

Атанас Камбитов (ГЕРБ)

Румен Томов – (независим, с подкрепата на БСП)

Иван Ризов (ВМРО)

Калоян Ханджийски (Демократична България)

Албина Анева (Партия МИР)

Андон Тодоров (Партия на зелените)

Валери Смоленов (Нова Алтернатива)

Александър Стамболийски (независим)

Илия Илиев (партия “Свобода”)

Атанас Киряков (Движение “Заедно за промяна”)

Росен Георгиев (НФСБ)

Людмила Костадинова (РЗС)

Росен Христов (НДСВ)

БУРГАС – настоящ кмет Димитър Николов (ГЕРБ)

Димитър Николов (ГЕРБ)

Николай Тишев (БСП)

Георги Сталев Георгиев (АБВ)

Константин Бачийски (Средна европейска класа)

Бойко Миразчийски (НФСБ)

Иво Баев (“Демократична България”)

Владимир Павлов (Възраждане)

Живко Табаков (ДБГ)

Тодор Шейков (“Ние, Гражданите”)

Георги Дражев Атанасов (Български социалдемократи)

Ивайло Дражев Атанасов (Свобода)

ВЕЛИКО ТЪРНОВО – настоящ кмет Даниел Панов (ГЕРБ)

Даниел Панов (ГЕРБ)

Весела Лечева (БСП)

Милен Михов (ВМРО)

Калоян Янков (Демократична България)

Галя Паунова (“Българска социалдемократическа партия”)

Димитър Маринов (“Българско национално обединение”)

ВИДИН – настоящ кмет Огнян Ценков (ГЕРБ)

Огнян Ценков (ГЕРБ)

Любомир Георгиев (БСП)

Цветан Ценков (местна коалиция СДС, БЗНС, БДСР, НДСВ, Нова алтернатива и ЗНС)

Ненчо Нешев (“Възраждане”)

Венцислав Димитров (Партия на Зелените)

Иван Перчински (“Демократична България”)

Герго Гергов (“Атака”, Земеделски съюз “Ал.Стамболийски”)

Иван Иванов (местна коалиция ВМРО, АБВ и НФСБ)

Богдан Гешев (“Обединена социалдемокрация”)

Красимир Иванов (ДПС)

ВРАЦА – настоящ кмет Калин Каменов (ГЕРБ)

Калин Каменов (ГЕРБ)

Момчил Младенов (БСП)

Красимир Богданов (ВМРО)

Петя Диковска (ВОЛЯ)

Искрен Дилов (“Ние, гражданите”)

ГАБРОВО – настоящ кмет Таня Христова (ГЕРБ)

Таня Христова (ГЕРБ)

Ивелин Николов (БСП, АБВ)

Пепа Сомлева (“Ние, гражданите”)

Григор Григоров (“Демократична България”)

Мария Митева (ВОЛЯ)

Недялко Стоев (СДС)

ДОБРИЧ – настоящ кмет Йордан Йорданов (Реформаторски блок)

Йордан Йорданов (местна коалиция ДБГ, НДСВ, ССД, Глас народен)

Надежда Петкова (ГЕРБ)

Георги Петков (БСП)

Нежля Амди-Ганева (ДПС)

Йордан Апостолов (Местната коалиция НФСБ, АБВ, ЗНС, ЗС)

Ивелин Стоянов Иванов (ВОЛЯ)

Детелина Симеонова (ВМРО)

Вяра Николова-Момчева (Ние, гражданите)

Николай Бекяров (“Възраждане)

КЪРДЖАЛИ – настоящ кмет Хасан Азис (ДПС)

Хасан Азис (ДПС)

Никола Чанев (ГЕРБ)

Милко Багдасаров (БСП)

Мехмед Ходжа (ДОСТ)

Иван Коларов (СДС)

Иван Кадънков (ВОЛЯ)

Радослав Милев (“Демократична България)

Стоян Георгиев (ДБГ)

КЮСТЕНДИЛ – настоящ кмет Петър Паунов (коалиция “Кюстендил”)

Петър Паунов (местна коалиция ГЕРБ, СДС, ВМРО, ДБГ, ЗНС, Обединени земеделци)

Здравко Милев (независим, с подкрепата на БСП)

Младен Ризов (Движение “Заедно за промяна”)

Ива Накова (“Възраждане”)

ЛОВЕЧ – настоящ кмет Корнелия Маринова (ГЕРБ)

Корнелия Маринова (ГЕРБ)

Радина Банкова (БСП)

Кирил Гумнеров (Български социалдемократи)

Петър Магеранов (“Възраждане”)

Георги Митев (СДС)

Иван Първанов (НДСВ)

Виктор Стойчев (ВМРО)

Росен Костов (Глас народен)

Сурай Велиева (ДПС)

МОНТАНА – настоящ кмет Златко Живков (Реформаторски блок)

Златко Живков (местна коалиция СДС – СДС, ГЕРБ, ВМРО, ЗНС)

Илия Илиев (БСП)

Любомир Иванов (ВОЛЯ, Земеделски съюз “Александър Стамболийски)

Николай Николов (НФСБ)

Найден Найденов (“Възраждане”)

Митко Стоянов (“Ние, гражданите”)

ПАЗАРДЖИК – настоящ кмет Тодор Попов (коалиция “Тодор Попов за Пазарджик”)

Тодор Попов (местна коалиция “Новото време” – ВМРО, “Новото време”, Обединени земеделци, ССД)

Иван Панайотов (ГЕРБ)

Благо Солов (независим, с подкрепата на БСП, НФСБ, Партия на зелените, Социалдемократическа партия, Движение за радикална промяна Българската пролет)

Цанко Бангьозов (“Атака”)

Арлин Антонов (“Български социалдемократи”)

Николай Янев (“Демократична България”)

Атанас Шопов (местна коалиция “Алтернативата на гражданите” – АБВ, “Движение 21” и “Алтернативата на гражданите”)

ПЕРНИК – настоящ кмет Вяра Церовска (ГЕРБ)

Вяра Церовска (ГЕРБ)

Станислав Владимиров (БСП)

Васил Павлов (НФСБ)

Мария Маринова (местна коалиция ЕНП – ЕНП, партия “Никола Петков”, БЗНС и БДФ)

Велизар Варадинов (“Демократична България”)

Костадин Костадинов (Движение “Заедно за промяна”)

Людмила Велинова (Партия на зелените)

ПЛЕВЕН – настоящ кмет Георг Спартански (местна коалиция Реформаторски блок, ВМРО и др.)

Георг Спартански (независим)

Мирослав Петров (ГЕРБ)

Илиян Йончев (БСП)

Любомир Маринов (“Ние, гражданите)

Калин Поповски (ВМРО)

Адриан Асенов (“Атака”)

Цветан Антов (АБВ)

Иван Нинов (Социалдемократическата партия)

Пламен Дилов (Земеделския съюз “Александър Стамболийски”)

Румен Дечев – (“Възраждане”)

РАЗГРАД – настоящ кмет Валентин Василев (ГЕРБ)

Валентин Василев – (ГЕРБ)

Денчо Бояджиев (БСП)

Левент Апти (ДПС)

Мирослав Грънчаров (местна коалиция: “Демократична България” – “Демократична България”, СДС, ДБГ)

Калоян Монев (местна коалиция ВМРО-БНД – АБВ, МИР, ПБС, ВМРО)

Георги Димитров (НФСБ)

РУСЕ – настоящ кмет Пламен Стоилов (ГЕРБ)

Диана Иванова (ГЕРБ)

Пенчо Милков (БСП, АБВ, Движение за радикална промяна “Българската пролет”, ПД “Социалдемократи”)

Елеонора Николова (местна коалиция СДС, ССД, ДБГ, БНД, Движение 21,

Стелиян Стефанов (МИР)

Мариян Димитров (Партия “Подем”)

Венцислав Ангелов (“Българско национално обединение”)

Даян Тачев (“Алтернатива на гражданите”)

Деана Тонева (“Демократична България”)

Дауд Ибрям (ДПС)

Петър Иванов (“Възраждане”)

Галин Григоров (ВМРО, НФСБ)

СИЛИСТРА – настоящ кмет Юлиян Найденов (ГЕРБ)

Юлиян Найденов – (ГЕРБ)

Момчил Неков (БСП, НДСВ, Движение за радикална промяна “Българската пролет”, Партия МИР)

Златко Куртев (“Демократична България”)

Димитър Трендафилов (“Алтернатива на гражданите”)

СЛИВЕН – настоящ кмет Стефан Радев (ГЕРБ)

Стефан Радев (ГЕРБ)

Кольо Милев (БСП)

Йордан Лечков (Нова алтернатива)

Румен Бозуков (“Заедно за промяна”)

Антоний Андонов (БАСТА)

Димитър Сяров (“Демократична България”)

Момчил Пантелеев (Християндемократическа партия на България)

Доброслав Иванов (НФСБ)

Николай Кадирев (“Възраждане”)

Пламена Петрова (БСДП)

Елена Попова (ЕНП)

Георги Георгиев (“Атака”)

СМОЛЯН – настоящ кмет Николай Мелемов (ГЕРБ)

Николай Мелемов (ГЕРБ)

Стефан Сабрутев (БСП)

Румяна Фиданова (ДПС)

Петър Кадиев (АБВ)

Мирослав Фисински (независим)

Кирил Хаджихристев (“Новото време”)

Владимир Гърбелов (НФСБ)

СТАРА ЗАГОРА – настоящ кмет Живко Тодоров (ГЕРБ)

Живко Тодоров (ГЕРБ)

Иван Върляков (БСП)

Гергана Микова (НФСБ)

Антон Андонов (ВМРО)

Искра Михайлова (“Възраждане”)

Камелия Стаматова (АБВ)

Елена Нонева (партия Политическо движение “Социалдемократи”)

Янко Янков (“Алтернатива на гражданите”)

Магдалена Овчарова (“Демократична България”)

ТЪРГОВИЩЕ – настоящ кмет Дарин Димитров (ГЕРБ)

Дарин Димитров (ГЕРБ)

Рая Матева (БСП, АБВ)

Хамди Илиязов (ДПС)

Светлин Бонев (“Ние, гражданите”)

ХАСКОВО – настоящ кмет Добри Беливанов (ГЕРБ)

Добри Беливанов (ССД)

Станислав Дечев (ГЕРБ)

Коста Стоев (БСП)

Веселин Белевски (Глас народен)

Ростислава Жекова (ВМРО)

Веселин Илчев (Християндемократическа партия на България)

Румен Райчев (ДОСТ)

Христо Сариев (Движение “Заедно за промяна”)

Драгомир Андонов (“Демократична България”)

Петър Дялков (независим)

ШУМЕН – настоящ кмет Любомир Христов (ГЕРБ)

Любомир Христов (ГЕРБ)

Четин Казак (ДПС)

Венцислав Венков (БСП)

Красимир Костов (“Български социалдемократи”)

Добромир Драев (ДБГ)

Артур Алтунян (“Демократична България”)

Наталия Стефанова (НФСБ)

Митко Йоцов (“Ние, гражданите”)

Николай Колев (ВОЛЯ)

Добрин Чайлев (“Атака”)

Валентин Велев (АБВ)

Стефан Минков (ВМРО)

Валентин Маламов (МИР)

ЯМБОЛ – настоящ кмет Георги Славов (ГЕРБ)

Георги Славов – (независим)

Димитър Иванов (ГЕРБ)

Катя Георгиева (БСП)

Павел Додов (Местна коалиция СДС, ЗНС)

Кръстьо Петров (“Атака”)

Иван Кърцъков (НФСБ)

Йордан Милков (АБВ)

Валентин Ревански (“Пряка демокрация”)

Драгомир Димов (БЗНС)