Полицията в София задържа 21-годишен мъж за кражба на автомобил. Арестуваният е криминално проявен.

Разследването е започнало, след като в полицията е подаден сигнал за изчезването на автомобил от центъра на София. Собственикът на колата е обяснил, че возилото е изчезнало в края на месец ноември.

След кратко разследване служители на Трето районно полицейско управление в столицата успели да открият извършителя. Това се оказал мъж на 21 години.

Той е криминално проявен и познат на МВР за различни видове престъпления. Наложена му е мярка за неотклонение "задържане под стража" за 72 часа. По случая тече досъдебно производство.

Пътищата в страната са проходими при зимни условия, съобщават от Пътната агенция. Възстановено е движението по пътя Велико Търново - Русе в участъка между Поликраище и Самоводене.

Заради авария на тежкотоварен автомобил камионите трябваше да изчакават, а леките коли бяха пренасочвани през Първомайци.

Федерацията по художествена гимнастика подписа нов 3-годишен договора със световен козметичен гигант

Българската федерация по художествена гимнастика подписа нов 3-годишен договор със световния козметичен гигант LOREAL.

Ето какво написаха от БФХГ на официалната си страница в социалните мрежи:

„След силните емоции и преживявания от завършилото Европейско първенство преди дни, днес долетя още една прекрасна новина за БФХГ!

Световният гигант в козметиката LOREAL подписа нов 3-годишен договор с БФХГ!

Нашите момичета са притегателна сила за спонсорите със своите успехи и популярност в България и света! Можем само да сме щастливи, че в тези трудни времена има фирми и бизнесмени, които изключително ценят труда, успехите и красотата на “златните ни момичета”!

“Изключително съм щастлива за подписания нов 3-годишен договор със световната марка LOREAL. За нас това е от огромно значение, защото спортът в целия свят съществува благодарение и на спонсорите. Партньорите ни са много доволни от нас и ни предложиха нови три години спонсорство. Днес е щастлив ден за българската художествена гимнастика, защото след европейското във връзка с мен влезе още една чуждестранна фирма, която има желание да ни бъде партньор. Радвам се, че работата ни и успехите ни са забелязани не само у нас, но и по света!”

Благодарим на LOREAL за подкрепата към нашия спорт и за твърдата им убеденост, че красотата е нещо, което всъщност е в пътя, в трудолюбието, в усилието, и най - вече в сърцата на големите хора!“

Протестиращи блокираха бул. “Дондуков” в София

И тази вечер протестиращи срещу правителството се събраха пред сградата на Министерския съвет в София.

Участниците в демонстрацията блокираха булевард "Дондуков" и преминаха в шествие към Орлов мост.

За събота, когато се навършват 150 дни от началото на протестите, се планира по-мащабна проява.

Етър с първа победа през сезона

Етър постигна първа победа за сезона в Първа професионална футболна лига след домакински успех с 1:0 над Царско село. Новият старши треньор на великотърновци Александър Томаш успя да вдъхнови тима и извоюва първия си успех във втория мач начело на Етър. В първия двубой като наставник на тима Томаш записа нулево равенство при гостуването на Славия.

Преслав Боруков отбеляза единствения гол в мача още в 11-а минута, с което осигури трите точки за Етър на стадион "Ивайло".

Поражението пък е четвърто поредно за водения от Любослав Пенев тим на Царско село и "царете" заемат 9-о място с 13 точки. Етър остава последен със 7 точки.

Последният мач от 14-ия кръг между Етър и Царско село трябваше да се играе вчера, но беше отложен с 24 часа заради обилния снеговалеж във Велико Търново.

Царско село създаде първата опасна ситуация още в началните минути, когато Стефан Христов бе изведен сам срещу вратаря, но опитният страж на домакините Христо Иванов успя да излезе и да пресече топката.

Етър поведе в 11-а минута след майсторско изпълнение на Преслав Боруков. Стефан Щерев центрира отдясно и Боруков с глава прехвърли вратаря на гостите Джони Пласид, отбелязвайки петия си гол за сезона.

Минута по-късно гостите бяха близо до изравнителен гол след центриране на Борис Галчев от фаул, но ударът на Стефан Христов премина покрай страничния стълб.

В 28-а минута хубава атака на Етър завърши с центриране към Милчо Ангелов, който стреля неточно. Малко по-късно отново Ангелов опита удар, но вратарят Пласид изби.

Царско село продължи да търси изравнително попадение, но в 35-а минута малшансът попречи на тима да изравни след удар в гредата на Дилан Мертенс. Малко по-късно и Луис Педро се озова на стрелкова позиция за Царско село, но стреля над вратата.

Двата отбора завършиха с по 10 души мача след два бързи червени картона в средата на втората част. В 62-а минута Свилен Щерев от домакините бе изгонен след втори жълт картон, а две минути по-късно численото равенството бе възстановено след червен картон на Божидар Васев от гостите за нарушение срещу откъсващия се Преслав Боруков.

Етър пропусна отлична възможност да приключи интригата в мача в 70-а минута след удар на Яни Пехливанов, спасен от Пласид. При добавката Боруков насочи топката към мрежата, но Луис Педро изчисти от голлинията.

ОЩЕ

Запалиха Коледната елха в Плевен

В Плевен грейна Коледната елха. Заради строгите мерки срещу коронавируса за първи път нямаше празнична програма. Какво си пожелават плевенчани?

Украсеното коледно дърво е естествено и се намира пред сградата на общината, която също е обляна със светлинни ефекти, които запали по традиция кметът Георг Спартански.

Макар и много по-малко от обичайното на площада „Възраждане“ родители доведоха децата си.

Според НАТО руските войски в Молдова нарушават международното право

Генералният секретар Йенс Столтенберг заяви, че намиращите се руски войски в Молдова и Приднестовието са в нарушение на международното право:
"Видяхме как Русия разгръща войски в нарушение с желанията на различни правителствата на най-близки до нас страни, как анексира незаконно Крим, как продължава да дестабилизира Източна Украйна, как руски войски се намират в части на Грузия, Молдова и Приднестровието. Това е нарушение на териториалната цялост на Молдова  и е още един пример как Русия много често не спазва международното право", каза Столтенберг.
Вчера новоизбраният проевропейски президент на Молдова Мая Санду поиска изтеглянето на руски миротворци от непризнатата от никого сепаратистка област Приднестровие. От Кремъл отговориха, че това може да заплаши крехкото статукво.
Столтенберг изрази безпокойство от смазването на мирните протести в Беларус и допълни, че народът на страната е този, който трябва да реши съдбата си.

Легендата Стефан Евертс с линия водка и джин носещи неговото име

Легендата в мотокроса Стефан Евертс вече има собствена линия алкохолни и безалкохолни  напитки. Колекцията включва водка, джин и тоник с марката S72.

Бутиковите питиета бяха представени дни преди рождения ден на 10-кратният световен шампион. На 25 ноември носителят на 101 победи в състезанията от веригата Гран При отпразнува своя 48-ми рожден ден.

Белгиецът 3 пъти е обявяван за спортист на годината в страната си. Той е  единственият пилот, печелил световни титли и с четирите японски компании (Honda, Yamaha, Kawasaki, Suzuki), а през 2003 година прави уникално постижение, като печели победите и в трите класа (125 сс, МХGP и 650 сс) в състезанието за Голямата награда на Франция.

Слага край на изключително успешната си състезателна кариера през 2006 година. След това заема поста на технически директор в КТМ, като отговаря за обучението на младите пилоти. Синът му Лиъм тръгва по стъпките на имения си баща и сега е състезател по мотокрос.