Рома надигра Торино и се изравни с Ювентус в класирането

НОВИНИ Рома надигра Торино и се изравни с Ювентус в класирането

Съставът на Рома постигна важна победа над гостуващия Торино с 3:1 в последен мач от 12-ия кръг в италианското футболно първенство, с която се изравни по точки с третия в класирането Ювентус. Двата тима имат по 24, а пред тях са само Милан с 28 и Интер с 27. До голяма степен срещата бе предрешена още в началото заради червения картон, който си изкара Вилфрид Синго от отбора на гостите в 15-ата минута. Столичани бързо се възползваха от численото си предимство на терена и успяха да си осигурят комфортен аванс още до почивката с голове на Хенрих Мхитарян и Жордан Верету. И през втората част Рома продължи да доминира, въпреки че намали оборотите и все пак стигна до трето попадение, с което сложи край на интригата – Лоренцо Пелегрини отбеляза за 3:0 в 68-ата минута. Пет минути по-късно, груба грешка в защитата на Рома позволи на Андреа Белоти да намали резултата – 3:1, при който и приключи мача.