Ювентус надигра Рома у дома

НОВИНИ Ювентус надигра Рома у дома

Ювентус победи Рома с 2:0 в дербито на 21-ия кръг на Серия А. Кристиано Роналдо и автогол на Ибанес донесоха трите точки за торинския гранд. Успехът е трети пореден в шампионата за Юве и с него тимът на Андреа Пирло изпревари Рома и зае третото място в таблицата с 42 точки, 5 по-малко от лидера Интер и 4 от втория Милан. Рома остава четвърти с 40 точки.Вездесъщият Кристиано Роналдо отново бе ключът към победата. Португалецът откри резултата в 13-а минута, след като получи топката от Алваро Мората и с техничен шут по тревата от границата на наказателното поле прати топката в долния ляв ъгъл на вратата.В 21-а минута Рома бе близо до изравнителен гол, но удар на Браян Кристанте премина на сантиметри от гредата.Веднага след това Роналдо пропусна да вкара втори гол, когато шутира, но топката рикошира в защитник на Рома и се удари в напречната греда.Второто полувреме Ювентус зае изчаквателна позиция в търсене на подходящ момент да нанесе втори удар. Това се случи в 70-а минута, когато току-що влезлите като резерви Хуан Куадрадо и Деян Кулушевски изработиха второто попадение за Юве. Куадрадо изведе Кулушевски, който върна топката към намиращия се на стрелкова позиция Роналдо, но при опита си да избие топката Ибанес я прати в собствената мрежа за 2:0.