Ювентус не успя срещу Беневенто

НОВИНИ Ювентус не успя срещу Беневенто

Ювентус пропусна победата при визитата си на Беневенто в 9-ия кръг на Серия А и въпреки многото пропуснати завърши само 1:1. Нервите на Алваро Мората, който се разписа за Старата госпожа, не издържаха и след края на мача видя червения картон. Срещата беше спряна в 10-ата минута, за да бъде отдадена почит на легендата Диего Марадона.Ювентус тръгна по-добре и с първия си точен удар откри резултата в 21-ата минута. Федерико Киеза отправи брилянтен пас – повече от 50 метра, който изведе Алваро Мората отляво в наказателното поле. Нападателят овладя топката, с фалшиво движение си освободи си място за стрелба и намери далечния ъгъл на вратаря Лоренцо Монтипо – 0:1.Гостите продължиха да натискат и изтърваха като на шега още две положения. В края на първото полувреме обаче домакините изравниха. След изпълнение на корнер Паскуале Счиатарела центрира в наказателното поле. Артур не успя да изчисти по най-добрия начин, а топката попадна на крака на десния бек Гаетано Летиция, който от воле намери по чудесен начин далечния ъгъл на Шчесни – 1:1. Играта през второто полувреме беше основно пред вратата на домакините, но пропуски направиха Мората, Пауло Дибала и Кулушевски. Кристиано Роналдо не игра в срещата и Ювентус регистрира пето равенство от девет двубоя, като със 17 точки заема 5-о място. Беневенто е на 12-о място с 10.